Reklama
Reklama

Zmarła Maria Tomaszewska. "Odszedł człowiek wielki, wizjoner, przyjaciel dzieci i młodzieży"

fot. SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach / FB

Była dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach od 2002 roku.

Tomaszewska zmarła w niedzielę po ciężkiej chorobie. Jak piszą na Facebooku pracownicy owińskiego ośrodka, dzieci zawsze były dla niej najważniejsze. - Odeszła, do ostatnich godzin zaangażowana w problemy miejsca, któremu poświęciła swoje życie. Odszedł człowiek wielki, wizjoner, przyjaciel dzieci i młodzieży. Wspaniała szefowa, psycholog, ale też przyjaciółka, koleżanka - czytamy na portalu społecznościowym.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Środowisko osób niewidomych i słabowidzących straciło wielkiego sprzymierzeńca i przyjaciela. Maria Tomaszewska była dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach od 2002 roku. Całe swoje zawodowe życie (od 1979 roku) związała z Ośrodkiem, poświeciła pracy z dziećmi niewidomymi i slabowidzącymi postępując zawsze według motta zaczerpniętego z Jana Pawła II "człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi". Do szczególnych osiągnięć Pani Dyrektor należą: Park Orientacji Przestrzennej, Laboratorium dźwięku, Muzeum Tyflologiczne i wreszcie rewitalizacja całego budynku Ośrodka. Wszystkich osiągnięć Pani Marii (dla przyjaciół Agatki) nie sposób wymienić. Żyła i pracowała z pasją, potrafiła tą pasją zarażać pracowników, ale też zwierzchników. Była osobą niezwykłą, będzie nam Jej bardzo brakować. Wiosna za oknami. Niech tam, gdzie musiałaś iść towarzyszą Ci jej kolory, zapachy i dźwięki. Pozostajemy w smutku wierząc, że po tamtej stronie spotkasz naszych uczniów, którzy odeszli przed Tobą. Powitają Cię tak samo ciepło jak my dzisiaj żegnamy. Oni z radością - my ze smutkiem... Cześć Twoje Pamięci.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro