Reklama

Wieża Eiffla na placu Wolności

Już w najbliższy weekend - 6 i 7 września na placu Wolności zagości Festiwal Satyry Europejskiej - "KOZIOŁKI". Festiwal to przede wszystkim prezentacja i upowszechnianie kultury europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł plastycznych tworzonych z pasją, talentem i ... humorem.

Festiwalto satyryczne rysunki, grafiki, rzeźby, fotografie oraz animacje komputerowe artystów z całej Europy.W ramach festiwalu organizowany został konkurs, a następnie wystawa, które zwrócić mają uwagę publiczności na utalentowanych twórców. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą, by zwrócono uwagę na dowcip inteligentny, zmuszający do refleksji, uczący niekiedy samokrytycyzmu i tolerancji. FSE chce również pokazać bogactwo kolorów, którymi mieni się kultura Europy, mimo postępującej globalizacji.

Podtytuł "KOZIOŁKI" w nazwie imprezy, nawiązujący oczywiście do koziołków z wieży Poznańskiego Ratusza, jednoznacznie informuje o roli Poznania jaką miasto pragnie odgrywać w dalszym rozwoju tej kultury.

O tym, kto zwyciężył w poszczególnych kategoriachprzekonamy się już w najbliższy weekend na placu Wolności.Organiozatorzy zapewniają 2-dniową imprezę dla publiczności, pełną zabawy i najrozmaitszych atrakcji.

Już w piątek - 5 wrześniana placu stanie m.in. ok. 16 metrów wysokości miniatura wieży Eiffla, a obok niczym na placu Montmartre znajdą się stanowiska malarzy i rysowników. Będą rówież występy artystyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro