Reklama
Reklama

Wybuch butli z gazem na wschodzie Wielkopolski

fot. KP PSP Koło
fot. KP PSP Koło

Do zdarzenia, o którym dziś informują strażacy doszło w sobotę wieczorem w budynku mieszkalnym w Dąbiu przy ul. Tadeusza Kościuszki. Na miejsce natychmiast udały się służby.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że prawdopodobnie w wyniku nieszczelności w połączeniu pomiędzy reduktorem a butlą 11 kg z gazem propan-butan nastąpił wyciek i następnie wybuch gazu co doprowadziło do zapalenia się elementów wyposażenia pomieszczenia kuchennego na parterze - informuje mł. bryg. Jacek Wiśniewski, oficer prasowy PSP w Kole.

Mieszkańcy ugasili pożar i opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, odłączeniu dopływu prądu do budynku oraz zakręceniu i odłączeniu butli od kuchni gazowej - dodaje.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. W wyniku wybuchu i pożaru uszkodzeniu uległy elementy wyposażenia kuchni na parterze oraz trzy okna budynku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro