Reklama
Reklama

W poniedziałek w Poznaniu włączono sygnał sieci 5G

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Aerofoto Kaczmarczyk / archiwum

11 maja Plus uruchomi pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Sieć została uruchomiona także w Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Łodzi i Szczecinie

5G to skrót oznaczający piątą generację sieci komórkowej. Zapewnia transfer danych z prędkością do 600 Mb/s, lepszą stabilność połączenia, mniejsze opóźnienia w transmisji i dużo większą pojemność sieci.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W zasięgu sieci nowej generacji znajdzie się blisko 900 tys. osób. To pierwszy etap budowy ogólnopolskiej sieci 5G w całej Polsce. Nadajniki 5G dostarczone przez firmę Ericsson zostały zainstalowane na 100 stacjach bazowych w 7 polskich miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Infrastruktura sieci najnowszej generacji przeszła także pomyślnie wymagane testy.

Wokół sieci 5G wyrosło już wiele mitów. Wdrażana obecnie na całym świecie sieć oparta jest o rozwiązania sprawdzone i bezpieczne. Budowa sieci odbywa się zgodnie z normami PEM (promieniowania pola elektromagnetycznego) przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Cyfryzacji. Nowe normy są zgodne z europejskim standardem i zaleceniami Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony Przed Promieniowaniem (ICNIRP) i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - wyjaśnia w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej sieci Plus. Odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z siecią 5G znajdziemy też tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro