Reklama
Reklama

Rozpoczyna się remont na ul. Dąbrowskiego. Warto sprawdzić, jak zmieni się organizacja ruchu

fot. ZDM

Prace będą prowadzone na części wylotowej z miasta. Zaplanowane są na odcinkach, gdzie wcześniej nie była wymieniana nawierzchnia pomiędzy ul. Polską, a ul. Czarnkowską (okolice ul. Lutyckiej).

W trakcie robót rozebrana zostanie stara warstwa ścieralna, założone wzmocnienie i ułożona nowa nawierzchnia. By remont jak najmniej doskwierał, będzie prowadzony etapami. Wygradzane będą poszczególne pasy jezdni na różnych odcinkach. Wprowadzane będą także ograniczenia prędkości. Dlatego zwracamy się z apelem o ostrożność i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - informują urzędnicy ZDM.

W związku z rozpoczęciem prac, od 11 do 13 maja, wyłączony zostanie lewy pas ruchu wylotowej jezdni ul. Dąbrowskiego bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Polską. W związku z tym tymczasowo wygrodzony zostanie także lewy pas do lewoskrętu z ul. Polskiej w ul. Dąbrowskiego (nie będzie możliwości zawracania w ul. Polską) - dodają.

Ponadto lewy pas ul. Dąbrowskiego przed skrzyżowaniem z ul. Polską będzie wyłącznie pasem do lewoskrętu - jazda na wprost będzie możliwa tylko prawym pasem ul. Dąbrowskiego.

Koszt prac to dwa miliony złotych. Według planów mają one potrwać do połowy lata.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro