Reklama
Reklama

10-latka bardzo cierpi i nagrywa wzruszające video."Nie dam rady, pomóżcie mi"

fot. siepomaga.pl

Zostało tylko kilkanaście dni do końca zbiórki.

To nie walka o zdrowie, ale o życie... Wykrzywiający się kręgosłup zabijał Nadię. Uciskał narządy, zabierał oddech, powodował nieludzki ból... Jeśli nie uzbieramy kwoty na kolejną operację, Nadię czeka powtórka z nieludzkiego cierpienia! - informują na łamach portalu siepomaga.pl rodzice dziewczynki.

Nadia Szarek cierpi na skoliozę układową i zespół Silvera-Russella. Jej kręgosłup wykrzywia się tak bardzo, że zaczyna miażdżyć wewnętrzne narządy. Nie pomógł nawet implant, który miał powstrzymać wyginanie się kręgosłupa - wygiął się razem z nim. Gdy rodzice zorientowali się,że w Polsce możliwości leczenia Nadii się skończyły poszukali pomocy w USA. 3 października Nadia miała pierwszą operację. Niestety na tym się nie skończy. Po operacji czekała mnie rozmowa z profesorem. Gdy zobaczył stan kręgosłupa Nadii, był zdruzgotany. Miał dla mnie dwie wiadomości - dobrą i złą... Dobra to taka, że udało się wyprostować kręgosłup - Nadia jest wyższa aż o 7 cm! Profesor wszczepił implant rosnący, który zahamował skrzywienie kręgosłupa. Narządy Nadii w końcu mają miejsce, by prawidłowo działać! Zła wiadomość to taka, że potrzebny jest cykl kolejnych operacji, wydłużających instrumentarium... To jedyny sposób, by implant mógł rosnąć razem z kręgosłupem Nadii. Operacje będą się odbywać co 6-9 miesięcy, aż do momentu, gdy Nadia przestanie rosnąć - mówi mama dziewczynki.

Chorobą Nadii nie wyczerpaliśmy jednak limitu nieszczęść. Do strachu o jej życie doszedł kolejny, skąd wziąć pieniądze na ratunek? Teraz pandemia, ciężki czas dla zbiórek... Nie można zorganizować koncertu, festynu... Pozostała tylko ta zbiórka i nadzieja, że wśród tylu apeli usłyszysz nasz dramatyczny krzyk o pomoc...- dodaje mama dziewczynki.

Nadia nagrała też film, w którym sama prosi o pomoc.

Dziewczynkę w walce z chorobą można wesprzeć między innymi przez portal siepomaga.pl

O pomoc dla Nadii apeluje też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro