Reklama
Reklama

Giełda Stara Rzeźnia niebawem w nowym miejscu. W pobliżu stoją automaty z maseczkami i rękawiczkami

fot. UMP

Jak zapewniają organizatorzy giełdy podjęto szereg kroków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa - zarówno wystawcom, jak i osobom odwiedzającym.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy Giełda Antyków i Pchli Targ, które można było odwiedzać na terenie Starej Rzeźni rozpoczynają działalność po przerwie, już w nowym miejscu - przy ul. Szwajcarskiej, na parkingu przed Centrum Handlowym M1. Otwarcie nastąpi już w najbliższą sobotę.
Pchli Targ odbywać się będzie w każdą niedzielę, natomiast Giełda Antyków - zawsze w drugą sobotę miesiąca.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Organizatorzy zapewniają, że w tym trudnym czasie zrobią wszystko, by było bezpiecznie. Przez ostatnie tygodnie mocno pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić naszym gościom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Giełda odbywa się na świeżym powietrzu. Na całym terenie znajdą się specjalne punkty ze środkami dezynfekcyjnymi. Wystawcy będą zobowiązani do regularnego odkażania stoisk. Wszystkie toalety będą dezynfekowane co 30 minut. Przemodelowaliśmy całkowicie rozstawienie stoisk - tak, aby zapewnić większe przerwy między nim. Nasi pracownicy zostaną też specjalnie przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa. Do ich zadań będzie należało m.in. pilnowanie, aby na terenie giełdy nie tworzyły się większe skupiska ludzi - wylicza Wojciech Mańkowski, współorganizator giełdy.

Automaty, w których można kupić maseczki i rękawiczki jednorazowe stanęły przed wejściami do Centrum Handlowego M1.

Giełda Stara Rzeźnia działa w Poznaniu od 18 lat. Biorąc pod uwagę liczbę wystawców, to drugie pod względem wielkości wydarzenie tego typu w Polsce. Każdej niedzieli w pchlim targu bierze udział 200-250 wystawców - nie tylko z Wielkopolski, ale też innych polskich miast. Gdy pogoda dopisuje giełdę odwiedza każdorazowo w ciągu dnia 2-3 tys. osób- informują miejscy urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro