Reklama
Reklama

Ratajczaka: plac przed wejściem do Starego Browaru przechodzi metamorfozę

Wizualizacja | fot. Stary Browar
Wizualizacja | fot. Stary Browar

Na nowym Placu pojawią się fontanna, ławki i dużo zieleni, dzięki czemu przestrzeń ta połączy się z parkiem.

Na początku marca plac budowy został ogrodzony i wytyczono tymczasowe przejścia dla klientów i pracowników centrum. Pierwszym etapem projektu był demontaż starej nawierzchni i podbudowy. W toku są prace nad instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i elektrycznymi oraz budowa fontanny, która będzie centralnym elementem nowego Placu Starego Browaru. Przy kawiarniach sąsiadujących z wejściem do Pasażu ułożono już nową nawierzchnię.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jednym z najważniejszych założeń projektu jest zintegrowanie parku z ciągiem komunikacyjnym wzdłuż Ratajczaka i sąsiednim wejściem do centrum. Ogrodzenie zielonego terenu od strony ulicy zostało już zdemontowane. Płot zostanie przesunięty w głąb parku, dzięki czemu jego północno-zachodnia część będzie otwarta i połączona z nowym placem - informuje Marta Kabsch, rzeczniczka Starego Browaru. Nowe ścieżki zostały przez projektantów całkowicie dostosowane do rosnących w tamtym miejscu starych drzew. Na czas trwania budowy zostały one odpowiednio zabezpieczone - dodaje.

Zielona będzie także główna część nowego placu. Jesteśmy w pełni świadomi, że aby stworzyć przyjazne miejsce, w którym ludzie będą chcieli spędzać czas, potrzebne są nie tylko wygodne ławki i oświetlenie budujące nastrój, ale przede wszystkim zieleń i cień drzew - mówi Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem. Na placu posadzimy prawie 40 drzew, ponad 250 krzewów i setki kwiatów - dodaje. Nowe ścieżki i rabaty na terenie inwestycji zostały już wytyczone.

Rewitalizacja placu jest elementem konsekwentnie realizowanej przez nasz zespół strategii otwartości i zaangażowania w sprawy lokalne - mówi Magdalena Kowalak. Chcemy współtworzyć pozytywny, nowoczesny wizerunek Poznania. Jego częścią jest estetyka i funkcjonalność miejskiej przestrzeni publicznej. Chcemy, żeby nie tylko nasze centrum, ale także jego otoczenie służyło potrzebom poznaniaków - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro