Reklama
Reklama

Do fryzjera i kosmetyczki z zakrytą twarzą. Wizytę umówimy zdalnie

fot. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego/kosmetyczni.pl
fot. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego/kosmetyczni.pl

Trwają przygotowania do kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

Trzecia część znoszenia obostrzeń ma wejść w życie 18 maja. Oficjalnie tej daty jeszcze nie potwierdzono, ale trwa już przygotowywanie wytycznych dla poszczególnych branż.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W trzecim etapie można spodziewać się m.in. otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Komunikat w tej sprawie wydało Ministerstwo rozwoju. - Chciałabym, aby usługi beauty mogły być świadczone możliwie szybko, ale przy zachowaniu wszelkich standardów higieny i bezpieczeństwa pracy w tym trudnym dla całego społeczeństwa i polskiej gospodarki czasie. Dlatego już od kilku tygodni prowadzimy intensywny dialog z przedstawicielami tej branży. Mamy nadzieję, że dynamika zachorowań w naszym kraju z tygodnia na tydzień będzie coraz słabsza, co umożliwi otwarcie branży. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie premier Morawiecki - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, wraz z przedstawicielami rządu i innych organizacji, przygotował rekomendacje dotyczące wznowienia pracy salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Musi zaakceptować je jeszcze Główny Inspektorat Sanitarny, ale już teraz ich treść opublikowano w internecie.

Pomiędzy stanowiskami konieczne będzie zachowanie 1,5 metra odległości lub oddzieleni ich barierą. Pracownicy, podobnie jak klienci, będą musieli nosić rękawiczki (u klientów dopuszcza się dezynfekcję rąk) oraz zakrywać usta i nos. Wizytę umówimy jedynie przez internet lub telefon.

Przed wizytą konieczny będzie pomiar temperatury i krótka ankieta medyczna, zrezygnowano z poczekalni czy podawania klientom napojów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro