Reklama
Reklama

Można uzyskać dotację na likwidację niebezpiecznego azbestu

fot. UMP
fot. UMP

Dokumenty można składać do 30 czerwca poprzez ePUAP, skrzynki podawcze lub listownie.

Dziś wiadomo, że niegdyś popularne w budownictwie wyroby azbestowe, że powodują one szereg chorób zagrażających życiu i zdrowiu, dlatego tak ważne jest ich usunięcie np. z dachów czy ścian. Właśnie rozpoczął się drugi nabór wniosków do miejskiego programu "AZBEST". W jego ramach można uzyskać nawet całkowity zwrot kosztów poniesionych przy usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających ten rakotwórczy materiał.

Wnioski mogą składać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Aby otrzymać dotację, należy przejść przez wszystkie etapy: złożenie wniosku i podpisanie umowy o udzielenie dotacji, demontaż wyrobów zawierających azbest, zapakowanie i przygotowanie ich do transportu oraz sam transport, unieszkodliwienie na składowisku odpadów niebezpiecznych oraz złożenie rozliczenia dotacji.
Środki zostaną przekazane wnioskodawcy po zakończeniu inwestycji, złożeniu rozliczenia dotacji i weryfikacji - informują miejscy urzędnicy.

W trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników urzędu, wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), poprzez skrzynki podawcze lub listownie. Skrzynki podawcze, do których można wrzucać wnioski o dofinansowanie z programu "AZBEST", znajdują się przy wejściach do budynków urzędu miasta przy pl. Kolegiackim 17 i ul. Gronowej 22a. Kolejna opcja to wysłanie wniosku pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania, Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań - dodają urzędnicy.

Szczegóły dotyczące projektu oraz wzory wniosków, wraz z listą wymaganych dokumentów, można znaleźć tutaj. Informacji udzielają również pracownicy Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska, pod numerami telefonów: 61 878 5017, 61 878 4053.

Dotacji udziela się do wyczerpania środków finansowych. W budżecie miasta na 2020 r. zabezpieczono na ten cel 330 000 zł. O udzieleniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń. Za datę złożenia wniosku uznaje się datę jego wpływu do urzędu - kończą przedstawiciele miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro