Reklama
Reklama

Pracownicy ZKZL przesiądą się na rowery. Pojazdy wyposażone są m.in. w sakwę na dokumenty

fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakupił właśnie 12 rowerów. Będą nimi jeździć pracownicy terenowi.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w wielu aspektach stawia na ekologię. W ramach walki ze smogiem likwidowane są piece kaflowe, ale to nie jedyne działania, które podejmowane są przez spółkę. Do tej pory udało się zmniejszyć liczbę drukowanych dokumentów dzięki wprowadzeniu elektronicznego obiegu dokumentów. W ubiegłym roku w siedzibie firmy oraz terenowych Punktach Obsługi Klienta pojawiły się też Eko-Box na dokumenty, które w całości podlegają recyklingowi z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Teraz spółka zdecydowała się na kolejny krok w proekologicznym działaniu. Od maja pracownicy mogą skorzystać z rowerów. Ma to być rozwiązanie nie tylko ekologicznde, ale też praktyczne. Pracownicy terenowi, często poruszając się samochodami mieli problem ze znalezieniem miejsca parkingowego lub stali w korkach.

Wszystkie rowery zostały przygotowane wraz z niezbędnym sprzętem dodatkowym takim jak sakwa na dokumenty, zabezpieczenie oraz zestaw narzędzi. ZKZL nie zapomniał również o bezpieczeństwie i wyposażył pracowników w kaski. Rowery będzie można poznać po naklejkach z napisem "Jestem EKO" umieszczonych na ramach. Mamy nadzieję, że poprzez proekologiczne działania zachęcimy inne firmy działające w obrębie Poznania do dbałości o środowisko i walkę ze smogiem - dodaje Kubiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro