Reklama
Reklama

Nowe oznakowanie i gabloty informacyjne stanęły na 26 stacjach i przystankach w Wielkopolsce

fot. PKP PLK

Inwestycja ma sprawić, że podróżującym będzie wygodniej.

Tylko w ubiegłym roku w Wielkopolsce dla podróżnych nowe gabloty stanęły na 7 stacjach i przystankach na linii Luboń/k Poznania - Powodowo, m.in. w Szreniawie, Stęszewie, Grodzisku Wielkopolskim, Kotowie i Granowie Nowotomyskim. W witrynach dostępny jest aktualny rozkład jazdy oraz informacje ważne i pomocne w czasie podróży.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W blisko 20 miejscowościach wymieniono i uzupełniono oznakowanie. Nowe tablice z nazwami stacji i przystanków, z numerami peronów i torów oraz oznaczeniami kierunkowymi zamontowano na wielkopolskim odcinku trasy z Warszawy Zachodniej do Kunowic. Nowe tablice są m.in. w Poznaniu (Junikowie), Paczkowie, Kostrzynie Wielkopolskim, Cieninie, Strzałkowie, Nekli i Gułtowach - informuje Radosław Śledziński z PKP PLK.

Na poprawę oznakowania i montaż gablot informacyjnych na peronach Wielkopolski PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 518 tys. zł z własnych środków - dodaje.
Lepsze oznakowanie oraz informacja pasażerska przygotowywana jest m.in. w Kramsku, Paczkowie, Środzie Wielkopolskiej, Cieninie i Lasocicach.

Jak podkreśla PKP PLK komfort na peronach zwiększa się także dzięki modernizacji linii w ramach Krajowego Programu Kolejowego, m.in. na trasach z Poznania do Szczecina, Piły, Wrocławia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro