Reklama

W weekend znów mogą być tłumy na ścieżce w koronach drzew. "Prosimy o przestrzeganie kilku podstawowych zasad"

fot. Straż Miejska

W związku z tym, że w weekend zapowiada się piękna pogoda w miejscach przeznaczonych do rekreacji mogą się znów pojawić tłumy.

Taka aura zachęca do spacerów, a "Ścieżka w koronach drzew Antoninek" jest miejscem, które naprawdę warto zobaczyć. Ponieważ w nadchodzącą sobotę i niedzielę spodziewamy się tam wielu osób, prosimy o przestrzeganie kilku podstawowych zasad - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

I wylicza, że należy unikać tłumów oraz nie wolno korzystać z miejsc siedzących. Ponadto należy swoje auta parkować w miejscach do tego przeznaczonych oraz dbać o czystość. Jak przypomina rzecznik w związku z ograniczeniami porządkowymi wprowadzonymi przez Zakład Lasów Poznańskich na nowej ścieżce obowiązuje ruch jednokierunkowy z wejściem od ul. Krańcowej.

Strażnicy sugerują też byśmy dla bezpieczeństwa swojego i innych zasłaniali w tym miejscu nos i usta. Jak dodają, warto zastanowić się, czy jeśli istnieje taka możliwość nie wybrać się na ścieżkę w koronach drzew po weekendzie. Jak mówi Piwecki w ciągu tygodnia "o tłoku nie było mowy".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro