Reklama

53 tysiące poznańskich przedsiębiorców wnioskuje o zwolnienie ze składek ZUS na kwotę prawie 110 mln zł

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Wielkopolanie składają wnioski o zwolnienie ze składek, wypłatę świadczenia postojowego i odroczenie terminu płatności.

- Najwięcej, bo prawie 88 tys. wniosków, dotyczy zwolnienia z opłacania składek. Kolejne przeszło 28 tys. to wnioski o postojowe - informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. - Do placówek ZUS w naszym województwie wpłynęło również prawie 11,5 tys. wniosków o odroczenie terminu płatności składek - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Do tej pory ZUS rozpatrzył wnioski 800 tysięcy przedsiębiorców o zwolnienie ze składek na łączną kwotę 1,6 mld zł, a także wypłacił świadczenie postojowe łącznie dla 265 tys. osób na kwotę 532 mln zł. Rozpatrzył również 48 tys. wniosków o odroczenie terminu płatności składek.

W samym Poznaniu do tej pory złożono ponad 18 tysięcy wniosków o postojowe na łączną kwotę prawie 37 mln złotych. O odroczenie płatności składek zawnioskowało prawie 7500 przedsiębiorców, a o zwolenienie ze składek prawie 53 tysiące. W sumie poznańscy przedsiębiorcy wnioskują o zwolnienie ze składek w wysokości prawie 110 milionów złotych.

Jak zaznacza Nowicka, wnioski o wsparcie z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej można składać elektronicznie (PUE ZUS), pocztą lub osobiście. - Co ważne, skany i zdjęcia wniosków, a także pliki word, pdf przesłane e-mailem, nie będą przez ZUS rozpatrywane - zaznacza.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro