Reklama
Reklama

Poznań przygotowuje się do otwarcia ogródków gastronomicznych

Oficjalnej decyzji w tym zakresie jeszcze nie ma, ale władze miasta chcą pomóc restauratorom.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że 18 maja będą mogły wznowić działalność bary, kawiarnie i restauracje, ale klientów będą obsługiwać jedynie w ogródkach gastronomicznych. Planu wciąż nie potwierdziła strona rządowa.

Miasto zapowiedziało już uproszczenie całej procedury niezbędnej do otwarcia ogródka. Zapowiadane są również ułatwienia finansowe (symboliczna opłata w pierwszym miesiącu i rabaty w kolejnych) - chodzi o to, żeby zachęcić przedsiębiorców do wznowienia działalności. Szczególnie, że jeśli nieoficjalne doniesienia się sprawdzą, wówczas wiele pubów czy restauracji będzie musiało utworzyć ogródki, choć wcześniej ich nie posiadało - inaczej nadal pozostaną zamknięte.

- Estrada Poznańska i Zarząd Dróg Miejskich, które administrują przestrzeń przeznaczoną pod taką działalność, przygotowują już możliwe do wprowadzenia rozwiązania. Jestem także po rozmowie z radnymi Koalicji Obywatelskiej, którzy chcą wesprzeć działania przedsiębiorców, prowadzących działalność gastronomiczną. Oczywiście szukając uproszczonych zasad funkcjonowania barów, kawiarni i restauracji musimy pamiętać o bezpieczeństwie i dobrych sąsiedzkich relacjach - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
6.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro