Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak: musimy myśleć o tym, jak uporządkować burdel, który zafundowało nam PiS

fot. Maciej Kopiński

Jacek Jaśkowiak nie ma dobrego zdania o ostatnich decyzjach na szczytach władzy.

Wiemy już, że w najbliższą niedzielę nie odbędą się wybory prezydenckie. Gospodarz Poznania, wraz z innymi samorządowcami, od kilku tygodni przekonywał, że przeprowadzenie elekcji będzie w tym terminie niemożliwe.

- Na dzisiaj wiemy tylko tyle, że wyborów w maju nie da się zorganizować. Zgodnie z konstytucją jakiekolwiek zmiany, które następują w obszarze wyborów, powinny mieć miejsce najpóźniej na 6 miesięcy przed głosowaniem. Czy wybory odbędą się zgodnie z konstytucją - tego nie wiemy. To, że dwóch Jarosławów mówi, że wybory odbędą się w lipcu, niczego nie oznacza. Jeszcze niedawno jeden z nich mówił, że wybory na pewno będą 10 maja, mówił to również jego wicepremier Sasin, a nawet premier - komentował Jaśkowiak.

Prezydent odnosił się m.in. do sytuacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która pokonała go w prawyborach. Niektóre media sugerowały, że w obliczu fatalnych wyników sondażowych Koalicja Obywatelska powinna zmienić kandydata, a w gronie potencjalnych zastępców wymieniało się właśnie Jaśkowiaka. - Kandydaci znaleźli się w abstrakcyjnie trudnej sytuacji, bo nie mieli możliwości prowadzenia kampanii - podkreślił. - W tej sytuacji dzisiejsze sondaże należy traktować z dystansem - dodał.

- Musimy myśleć przede wszystkim o tym, co jest dobre dla polskiego państwa i o tym jak uporządkować ten burdel, który zafundowało nam PiS - stwierdził prezydent Poznania.

- Musimy też skupić się na uruchomieniu gospodarki, bo na dziś mamy problem z koronawirusem, ale w tym wszystkim myślmy o tym co istotne dla Polski i miast, za które odpowiadamy. Chciałbym, żebyśmy w niedługim czasie doprowadzili do tego, że będziemy mieć prezydenta będącego powodem do dumy, a nie długopisem i pośmiewiskiem w programach satyrycznych. To wyzwanie dla opozycji i polityków PiS którzy chyba zrozumieli że ten ich strateg, Jarosław Kaczyński, nie miał na celu dobra państwa - ocenił.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro