Reklama
Reklama

W Poznaniu ponownie można zdać egzamin na prawo jazdy. Wprowadzono jednak wiele zmian

fot. WORD Poznań, archwiwum

Po dwóch miesiącach przerwy w Poznaniu znów będzie można uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W połowie marca, oczywiście w związku z pandemią koronawirusa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu zawiesił przyjmowanie zapisów oraz przeprowadzenie egzaminów. Decyzja obowiązywała do odwołania.

Od 8 maja ponownie można zapisywać się na egzaminy teoretyczne wszystkich kategorii oraz egzaminy praktyczne na kategorię B. Teorię będzie można zdawać od 11 maja, a pierwsze próby zdobycia uprawnień do kierowania "osobówkami" zostaną podjęte tydzień później.

Na terenie WORD obowiązują nowe zasady. Wszystkim osobom przychodzącym na egzamin zostanie zmierzona temperatura. - W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury (pow. 37 stopni) lub wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, katar, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, dana osoba nie zostanie wpuszczona na teren Ośrodka. Opłata za egzamin w takim przypadku będzie zachowywała ważność - informują władze placówki.

Na terenie Ośrodka mogą przebywać jedynie pracownicy i osoby zapisane na egzamin/szkolenie. Osoby przystępujące do egzaminów poddani procedurze mierzenia temperatury, koniecznie muszą mieć zakryty nos, usta i podbródek maseczką, oraz nosić rękawiczki. Zdjęcie maseczki będzie możliwe w celu identyfikacji osoby przystępującej do egzaminu.

Wszystkie szczegółowe zasady przeprowadzenia egzaminów można znaleźć na stronie internetowej poznańskiego WORD.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro