Reklama

Zmiana terminów w rekrutacji do poznańskich podstawówek

fot. UMP
fot. UMP

Później niż przewidywano poznamy wyniki rekrutacji do poznańskich szkół podstawowych.

Proces trwa od początku kwietnia, ale w związku z pandemią wygląda inaczej niż zwykle. Wnioski o przyjęcie dziecka i pozostałe dokumenty rodzice wypełniali elektronicznie i wysyłali pocztą lub skanem do placówki pierwszego wyboru. Wyniki miały być ogłoszone 8 maja, ale zdecydowano się na zmianę.

Wszystko w związku z tym, że w poznańskich szkołach funkcjonują również klasy sportowe i klasa eksperymentalna, do których konieczne jest przeprowadzenie prób sprawności fizycznej oraz testu predyspozycji. Będzie to możliwe dopiero po zniesieniu ograniczeń w funkcjonowaniu szkół - obecne obowiązują do 24 maja.

- Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie przedłuża procedurę rekrutacji, ale dokładamy, wspólnie z dyrektorami szkół podstawowych wszelkich starań, by nabór do klas pierwszych odbył się do wszystkich typów oddziałów, także z uwzględnieniem marzeń ponad 600 dzieci, które złożyły wnioski do klas sportowych i w nich chcą rozwijać swoje sportowe talenty - tłumaczył Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro