Reklama

Zmiany na skrzyżowaniu Lechicka / Naramowicka

fot. PIM
fot. PIM

Od wtorku, 12 maja, kierowcy muszą się liczyć z nową organizacją ruchu w tym miejscu.

Cały czas trwają prace związane z wdrożeniem tymczasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywać w rejonie skrzyżowania Lechicka / Naramowicka w czasie budowy nowego węzła komunikacyjnego.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Tymczasowy układ drogowy na skrzyżowaniu, przygotowany na czas budowy, składać się będzie m.in. z dwóch przejazdów o charakterze przejściowym. 17 kwietnia rozpoczęła się budowa pierwszego przy stacji paliw Lotos, który połączy ul. Lechicką z ul. Naramowicką (północno-zachodni rejon skrzyżowania) - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od 12 maja trwać będzie budowa drugiego łącznika na skrzyżowaniu - w relacji wschód - zachód w południowej jego części. - Wraz z rozpoczęciem budowy wyłączona, a następnie zlikwidowana, zostanie sygnalizacja świetlna dla kierowców skręcających z ul. Naramowickiej (jadąc od centrum) w prawo w ul. Lechicką (w stronę mostu Lecha), a także dla skręcających z ul. Lechickiej w prawo (jadąc od Murawy) w ul. Naramowicką (w stronę centrum). Konieczne będzie wyłączenie prawoskrętu z ul. Naramowickiej od strony centrum w ul. Lechicką w kierunku mostu Lecha. Objazd zalecany jest ulicą Serbską lub Hawelańską, natomiast dla mieszkańców Wilczego Młyna ulicami Serbską i Lechicką. Prace wiążą się także z koniecznością wyłączenia chodnika wzdłuż wschodniej strony ul. Naramowickiej (prosimy o poruszanie się stroną zachodnią) oraz zawężenia prawoskrętu z ul. Lechickiej w Naramowicką (od Murawy w stronę centrum) - dodają PIM.

Cały czas trwa poszerzanie jezdni ulicy Lechickiej między Murawą i stacją paliw. - Roboty te mają na celu wydzielenie infrastruktury pod obsługę autobusów komunikacji miejskiej w czasie zasadniczej zmiany organizacji ruchu. Z kolei podczas dołączenia powstającego łącznika przy stacji Lotos do ul. Naramowickiej i Lechickiej, zlikwidowany zostanie lewoskręt z ul. Naramowickiej prowadzący na tę stację. Piesi będą poruszać się drugą stroną tej ulicy - po stronie wschodniej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro