Reklama
Reklama

Czterej klerycy w poznańskim seminarium zakażeni koronawirusem

W czwartek oświadczenie w tej sprawie wydał rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

5 maja alumni powrócili do stolicy Wielkopolski po trwającej 1,5 miesiąca przerwie w celu kontynuowania formacji. Tego samego dnia w ramach działań prewencyjnych u 53 osób w seminarium przeprowadzono testy na koronawirusa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W 4 przypadkach zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia koronawirusem. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykryte przypadki zgłoszone zostały do Oddziału Epidemiologii PSSE w Poznaniu, który przeanalizował wszelkie wdrożone przez Seminarium procedury postępowania (ankiety, wywiad, badanie temperatury ciała, maseczki, dezynfekcja, kontakt izolowany) zalecając jednocześnie kwarantannę w stosunku do pozostałych osób - wyjaśnił rektor placówki, ks. dr Marcin Głowiński.

Kolejne testy u osób poddanych kwarantannie zostaną wykonane po 7 dniach. Po uzyskaniu ich wyników podjęte zostaną decyzje o kolejnych krokach w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro