Reklama

Mała poznanianka może mieć zdrową nóżkę. Potrzeba jednak sporej sumy pieniędzy

Mała Zosia i jej rodzice walczą o szansę na normalne życie dziewczynki.

Dramat poznanianki rozpoczął się jeszcze przed narodzinami - podczas badania USG w 12. tygodniu ciąży okazało się, że Zosia cierpi na wrodzony niedorozwój kości udowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Dziewczynka przyszła na świat w sierpniu 2019 roku. W poszukiwaniu pomocy rodzice udawali się do kolejnych lekarzy. - Tak trafiliśmy do Paley European Institute, gdzie operuje dr Fedelman. Wizyta przerosła nasze oczekiwania. Pojechaliśmy tam, aby szukać ratunku dla naszej córeczki i otrzymać choć cień nadziei. Tymczasem doktor złożył nam obietnicę, że Zosia po zakończeniu leczenia nawet nie będzie wiedziała, że kiedykolwiek miała krótszą nóżkę - wyjaśnia Magdalena Szustakowska, matka Zosi.

Poznanianka musi przejść 4 skomplikowane operacje. Koszt tylko pierwszej (i najdroższej) to ponad 260 tysięcy złotych. Rodziców nie stać na taki wydatek, dlatego uruchomiono zbiórkę w serwisie siepomaga.pl, którą można znaleźć tutaj. Na konto Zosi trafiło jak na razie ponad 51 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro