Reklama
Reklama

Poznańskie parafie zawieszają msze święte. Księża objęci kwarantanną

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Koronawirus zmusza do zmiany planów dwie poznańskie parafie.

Jak poinformowała Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Boboli w Poznaniu (ul. Junikowska), do 17 maja nie będą tam odprawiane msze święte. Z kolei w Parafii Świętej Rodziny w Poznaniu (ul. Promienista) w dni powszednie księża przyjęte intencje będą odprawiać na probostwie, a w najbliższą sobotę o godz. 18.00 i w najbliższą niedzielę msze święte odbędą się według stałego porządku w kościele - zastępstwo będą pełnić O. Oblaci. Tam zmiany również obowiązują do 17 maja.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

W obu przypadkach księża parafialni zostali objęci kwarantanną. Nie oznacza to jednak, że są chorzy. - Mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, stąd ta decyzja - przekazała nam Cyryla Staszewska z poznańskiego Sanepidu.

W obu parafiach kwarantanną objęto w sumie po 5 osób - zarówno duchownych, jak i osoby świeckie. U wszystkich przeprowadzone zostaną kontrolne testy na koronawirusa, mające wykluczyć ewentualne zakażenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW! Obowiązuje do środy
10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro