Reklama
Reklama

W Poznaniu brakuje krwi. "Bardzo długo nie widzieliśmy takich kropelek na naszej stronie"

archiwum
archiwum

Obecnie najbardziej brakuje krwi grup 0 Rh+, 0 Rh-, A Rh- oraz B Rh-.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w związku z trwająca epidemią, ale też ze wznowieniem planowych operacji zwraca się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób z prośbą o pomoc. W związku z obecną sytuacją krwi zaczęło brakować.

Nie ma powodów do paniki, bo w tej chwili na bieżąco realizujemy zamówienia szpitali, które już wznowiły zabiegi planowe ale nie chcemy oglądać takiego stanu "naszych zapasów", stąd nasza prośba do Was ODWIEDŹCIE nas, zmobilizujcie rodzinę, przyjaciół, znajomych bez Waszej pomocy sami nikomu nie będziemy w stanie pomóc - czytamy w komunikacie.

Krew oddać może każdy, kto jest zdrowy, ma ukończone 18 lat i odpowiedni poziom hemoglobiny we krwi. Krwi oddać nie mogą m.in. chorzy na gruźlicę, serce, czy AIDS. Nie powinny robić tego również osoby, które podczas ostatnich miesięcy wykonały sobie tatuaż lub miały przetoczoną krew. Ponadto w związku z obecną sytuacją krwi nie powinny oddawać osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały objawy infekcji, wróciły z zagranicy lub też miały kontakt z osobą zakażoną lub przebywającą w kwarantannie. Wszystkie szczegóły znaleźć można tutaj.


Przypominamy, że krew można oddać w RCKiK przy ul. Marcelińskiej w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro