Reklama
Reklama

Prezydent Poznania dziękuje nastolatkom za dyscyplinę

fot. UMP
fot. UMP

Jacek Jaśkowiak podziwia roztropność i rozwagę młodych poznaniaków w związku ze wszystkimi obostrzeniami dotyczącymi trwającej pandemii.

Chciałbym przede wszystkim podziękować młodzieży, nastolatkom - tym wszystkim, którzy w tak zdyscyplinowany sposób ten okres od 16 marca się zachowali. To jest bardzo istotne, że wśród tych bardzo młodych osób, u których najtrudniej jest utrzymać to wydatkowanie energii udało się doprowadzić do tego, że dostosowały się do tych wszystkich regulacji, zaleceń nie zawsze oczywiście racjonalnych. Mam tu na myśli między innymi zakazy wstępu do lasów, czy wychodzenie osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że te osoby również mają swoich przyjaciół, też się pewnie zakochują i w związku z tym ta izolacja była dla tych osób z pewnością bardzo trudnym okresem - mówił podczas dzisiejszej konferencji Jacek Jaśkowiak.

Prosiłbym o to, aby nawet jeśli w tej chwili te rygory są coraz bardziej luzowane, jeżeli odważamy się na pewne kontakty, żeby w dalszym ciągu zachowywać ostrożność, myć często ręce, stosować się do zaleceń i myśleć o zdrowiu swoim, przyjaciół, ale też starszych, którzy przechodzą zakażenie koronawirusem znacznie gorzej i znacznie ciężej - dodał.


To, czy zarówno młodsi, jak i nieco starsi poznaniacy przestrzegają obostrzeń w związku z koronawirusem cały czas sprawdzają strażnicy miejscy. Jak co kilka dni relacjonują, że większość poznaniaków stosuje się do obowiązujących zasad "celująco".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro