Reklama
Reklama

2,7 mln Polaków odwiedziło galerie handlowe w dniu ponownego otwarcia. Jak było w Poznaniu?

Takich tłumów nie zobaczymy w centrach handlowych jeszcze długo | fot. Włodzimierz Hoppel

Jak wynika z danych startupu placeme, poznaniacy zachowali się w poniedziałek "rozsądnie".

Placeme to startup, który specjalizuje się w analityce danych z telefonów komórkowych. Z jego danych wynika, że tylko w poniedziałek 2,7 mln Polaków zdecydowało się na odwiedzenie ponownie otwartych centrów handlowych. Nie jest to specjalnie duża liczba, bo stanowi jedynie 52% ruchu, jaki odbywał się w takich obiektach w poniedziałki stycznia i lutego, a więc w czasach przed pandemią.

- Najbardziej odporne na kryzys były małe parki handlowe poza dużymi miastami, gdzie spadki ograniczyły się do ok. 20% ruchu. Z kolei centra handlowe w dużych miastach straciły najwięcej klientów - w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu spadki wyniosły do 55% - podaje placeme.

Najwięcej klientów w poniedziałek powróciło do centrów handlowych w Lublinie i Warszawie. W Poznaniu dużą popularnością cieszyło się centrum handlowe przy dworcu, a więc Avenida. Taki trend utrzymywał się także w innych miastach.

Ile klientów odzyskały centra handlowe w poszczególnych miastach w dniu pierwszego otwarcia? Z dużych miast Poznań uzyskał najmniejszy wynik. Na zakupy zdecydowało się jedynie 46,1% klientów. Za zakupami najbardziej tęsknili natomiast mieszkańcy Łodzi. W dniu otwarcia do sklepów wybrało się tam 53% klientów z czasów przed pandemią.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro