Reklama
Reklama

Poznańskie schronisko wznawia adopcję zwierząt!

fot. Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu / Dzika Fota
fot. Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu / Dzika Fota

Adopcje będą przeprowadzane na specjalnych zasadach.

Nie oznacza to jednak, że schronisko zostanie otwarte. Nadal na jego teren nie mogą wejść wolontariusze i osoby postronne. Dlatego procedura przedadopcyjna będzie prowadzana zdalnie. Osoby zainteresowane opieką na czworonogiem proszone są o kontakt z biurem - tel. 61 868 10 86 lub 61 868 10 87, e-mail: [email protected] albo za pomocą profilu na Facebooku. W odpowiedzi otrzymają do wypełnienia ankietę przedadopcyjną. Kolejny krok to wywiad telefoniczny.

Będziemy chcieli dopytać o szczegóły ujęte w ankiecie, warunki mieszkaniowe, poprzednie doświadczenie, liczbę osób oraz zwierząt mieszkających w domu itp. - tłumaczą pracownicy schroniska. Przy chęci adopcji psa, już na tym etapie będą Państwo mieli możliwość zasygnalizowania, jakim zwierzęciem się interesujecie. Wszystkie psy do adopcji mają aktualne ogłoszenie na naszej stronie - dodają.

Psy dostępne do adopcji w obecnych warunkach mają odpowiednią adnotację przy swoim ogłoszeniu: "skrócona procedura adopcyjna". Ze względu na dużą liczbę oraz rotację kotów w okresie wiosenno-letnim schronisko nie ma możliwości bieżącej aktualizacji ich ogłoszeń na stronie internetowej. Po przesłaniu wypełnionej ankiety oraz przeprowadzeniu rozmowy telefonicznej, pracownicy biura zaproponują dwa koty do wyboru oraz prześlą filmy i zdjęcia.

Finalizacja adopcji - podpisanie dokumentów oraz przekazanie zwierzęcia odbywa się w namiocie znajdującym się przed budynkiem schroniska, po uprzednim umówieniu terminu. Oczywiście muszą być zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa. Osoba, która będzie odbierać czworonoga musi mieć zasłonięte usta i nos oraz rękawiczki jednorazowe. Musi też posiadać własną smycz lub kontener dla kota.

Psy do adopcji można znaleźć tutaj a koty tutaj. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
24.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro