Reklama
Reklama

Podejrzani o kradzieże samochodów w rękach policji. Auta ginęły na terenie Wielkopolski

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Gostynia i Pleszewa zatrzymali dwóch mężczyzn.

Są oni podejrzewani o kradzieże samochodów francuskich marek, głównie citroenów. Śledczy zajmowali się sprawą od połowy kwietnia - wtedy w Gostyniu na os. 700-lecia zniknął pojazd, który po kilku godzinach udało się odzyskać.

- Prowadzone na szeroką skalę czynności w tej sprawie pozwoliły śledczym w pierwszej kolejności wytypować rejon, z którego pochodzili złodzieje, a następnie potencjalnych sprawców. Gdy tylko policjanci potwierdzili wcześniejsze ustalenia przystąpili do realizacji sprawy. Przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Podczas przeszukania różnych pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli części i elementy od innego skradzionego pojazdu, przyrządy służące do kradzieży samochodów oraz jeden samochód, który był użytkowany przez jednego z zatrzymanych - relacjonował podkom. Sebastian Myszkiewicz z policji w Gostyniu.

Zatrzymani to 25- i 34-latek. Jeden z nich jest mieszkańcem powiatu kaliskiego, drugi powiatu pleszewskiego. Obaj mają na sumieniach kradzieże samochodów, do których dochodziło m.in. w Koninie i Turku. Usłyszeli już zarzuty, podczas przesłuchania przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia.

- Sąd Rejonowy w Gostyniu przychylił się do wniosku złożonego przez miejscowego prokuratora i wobec obu podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny, których się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10 - dodał podkom. Myszkiewicz.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro