Reklama
Reklama

Zabytkowa kamienica na Jeżycach przejdzie modernizację

fot. ZKZL

Budynek położony na Jeżycach przejdzie gruntowny remont.

Chodzi o kamienicę zlokalizowaną przy ulicy Jeżyckiej 6, zbudowaną pod koniec XIX wieku w stylu szachulcowym. Teraz Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zdecydował się na modernizację budynku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- W tym trzykondygnacyjnym budynku z poddaszem zakres prac obejmie remont dachu, zabezpieczenie szkieletu konstrukcyjnego, remont klatki schodowej oraz pomieszczeń piwnicznych. W ramach modernizacji zostanie przygotowana izolacja przeciwwilgociowa fundamentów i ścian piwnicy oraz adaptacja części piwnicy na węzeł cieplny. Zlikwidowanych zostanie 12 pieców kaflowych a dzięki przyłączeniu do cieplika miejskiego mieszkańcy będą mogli cieszyć się z centralnego ogrzewania. Nie zabraknie także prac wykończeniowych w mieszkaniach. Wymienione zostaną okna i drzwi, ściany zostaną pomalowane, a na podłogach pojawią się panele i płytki. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z nowych przyłączy do sieci wodno-kanalizacyjnej. Na klatce schodowej oraz w mieszkaniach zostanie też wymieniona instalacja elektryczna - przekazał Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Inwestycja pochłonie 5,86 mln złotych, a blisko 3 mln zł pozyskano w ramach bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prace mają zakończyć się maju 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro