Reklama

Piłkarze Warty Poznań sprawdzili swoją wydolność. W tym tygodniu testy na koronawirusa

Na treningi w grupach trzeba jeszcze poczekać | fot. Włodzimierz Hoppel
Na treningi w grupach trzeba jeszcze poczekać | fot. Włodzimierz Hoppel

Do wznowienia rozgrywek przygotowują się również piłkarze Warty Poznań.

Zgodnie z planami PZPN wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 - 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Dla zajmującej drugie miejsce w tabeli Warty to bardzo istotne informacje - jeśli nie pojawią się kolejne przeszkody, wówczas kwestia awansu do PKO BP Ekstraklasy wyjaśni się w sportowej rywalizacji.

Zieloni od kilku tygodni trenowali indywidualnie, a w poniedziałek piłkarze pojawili się przy Drodze Dębińskiej - na razie była to pierwsza, ośmioosobowa grupa.

Treningi mogą odbywać się w parach. Piłkarze musieli zaliczyć wielostopniowy test wahadłowy, sprawdzający ich obecną wydolność. To pozwoli sztabowi na zaplanowanie pracy podczas najbliższych tygodni.

- Jeszcze w tym tygodniu będziemy mieli testy na COVID-19 i dopiero później przyjdzie czas na treningi w grupach. Wszystko zgodnie z harmonogramem, który dostały wszystkie kluby. Niczego nie wyprzedzamy, nie przyspieszamy. Musimy być cierpliwi i dbać o zdrowie piłkarzy i całego sztabu - mówił na łamach oficjalnej strony klubu trener Piotr Tworek.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro