Reklama
Reklama

Piłkarze Warty Poznań sprawdzili swoją wydolność. W tym tygodniu testy na koronawirusa

Na treningi w grupach trzeba jeszcze poczekać | fot. Włodzimierz Hoppel
Na treningi w grupach trzeba jeszcze poczekać | fot. Włodzimierz Hoppel

Do wznowienia rozgrywek przygotowują się również piłkarze Warty Poznań.

Zgodnie z planami PZPN wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 - 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020.

Dla zajmującej drugie miejsce w tabeli Warty to bardzo istotne informacje - jeśli nie pojawią się kolejne przeszkody, wówczas kwestia awansu do PKO BP Ekstraklasy wyjaśni się w sportowej rywalizacji.

Zieloni od kilku tygodni trenowali indywidualnie, a w poniedziałek piłkarze pojawili się przy Drodze Dębińskiej - na razie była to pierwsza, ośmioosobowa grupa.

Treningi mogą odbywać się w parach. Piłkarze musieli zaliczyć wielostopniowy test wahadłowy, sprawdzający ich obecną wydolność. To pozwoli sztabowi na zaplanowanie pracy podczas najbliższych tygodni.

- Jeszcze w tym tygodniu będziemy mieli testy na COVID-19 i dopiero później przyjdzie czas na treningi w grupach. Wszystko zgodnie z harmonogramem, który dostały wszystkie kluby. Niczego nie wyprzedzamy, nie przyspieszamy. Musimy być cierpliwi i dbać o zdrowie piłkarzy i całego sztabu - mówił na łamach oficjalnej strony klubu trener Piotr Tworek.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro