Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak: "dane pokazują, że w Poznaniu poradziliśmy sobie z zabezpieczeniem jeżeli chodzi o szpital"

fot. UMP

Prezydent Jaśkowiak przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji w stolicy Wielkopolski.

W tej chwili w poznańskim szpitalu zakaźnym hospitalizowanych jest 166 osób zakażonych z wynikiem pozytywnym, z tego aż 149 to są te osoby, które trafiły do szpitala z domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo leczniczych. To pokazuje jak trudno walczy się z tym wirusem - mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Do tej pory w szpitalu przeprowadziliśmy 3259 testów, a liczba wszystkich testów to 3461 - dodał.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Prezydent przekazał też, że w poznańskim szpitalu mamy 87 ozdrowieńców, w tym także seniorów. W szpitalu zakaźnym do tej pory zmarły 82 osoby zakażone koronawirusem. Na dzisiaj aktywne przypadki w Poznaniu to 65 osób, 25 z powiatu poznańskiego. Łącznie z powiatu i Poznania na kwarantannie przebywa 371 osób, a 56 objętych jest nadzorem epidemiologicznym - mówi Jaśkowiak. Pod respiratorami podłączonych jest 6 osób.


Te dane pokazują, że w Poznaniu poradziliśmy sobie z zabezpieczeniem jeżeli chodzi o szpital. Ta solidarność, którą państwo pokazali, którą pokazali przedsiębiorcy wpłacając na szpital różne kwoty to jest nasz powód do dumy. Z tego leczenia skorzystało też bardzo wielu Wielkopolan i to też pokazuje jak ważna jest współpraca i te działania, które podejmujemy - tłumaczył dziś prezydent Poznania.

Według danych z dnia 3 maja na konto szpitala wpłynęło 10,76 mln zł. W tym: 7,95 mln zł to datki od firm. Kolejne 2,69 mln zł to pomoc od osób prywatnych (2578 osób), a ze zbiórek publicznych: 122 tys. zł. Cały czas wpływa także pomoc rzeczowa.
Wsparcie płynie z całego kraju. Po tym, jak na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się numer konta szpitala im. J. Strusia, na apel o pomoc odpowiedziało wiele firm, które wpłaciły pieniądze. Pomogły też osoby prywatne - zarówno mieszkańcy Poznania i województwa wielkopolskiego, jak i osoby z innych miast Polski. Pieniądze zostaną przeznaczone na najpotrzebniejsze środki do walki z epidemią.

Każdy, kto chce wesprzeć szpital im. J. Strusia, może zrobić to, wysyłając środki na konto placówki: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro