Reklama
Reklama

Strażacy mają dziś swoje święto. Obchody przez pandemię tylko symboliczne

fot. Komenda Wojwódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Każdego roku w dniu Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Międzynarodowy Dzień Strażaka uroczyście uczczony został również w Poznaniu.

Ich ciężką pracę doceniają niemal wszyscy - ta grupa zawodowa od lat cieszy się wysokim zaufaniem społecznym wśród Polaków. Zanim rozpoczną swoją służbę wszyscy ślubują między innymi " być mężnym i ofiarnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego, i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem własnego życia". Od tego dnia niezależnie od pory dnia i nocy są w stanie nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Ratują życie ludzkie nie tylko podczas pożarów, ale też podczas interwencji związanych z miejscowymi zagrożeniami takimi jak wypadki drogowe, wichury, opady deszczu, itp. Dziś strażacy obchodzą swoje święto.


W czasie pandemii strażackie święto obchodzone jest zupełnie inaczej niż zwykle - odbyły się symboliczne obchody. O godzinie 9.00 w Kościele Garnizonowym Wielkopolskich Strażaków w Poznaniu odbyła się Msza Święta, natomiast o godzinie 11.00 na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu odbył się krótki apel, w trakcie którego odczytano listę osób awansowanych i odznaczonych, które zostaną wręczone w innym niż dotychczas trybie.
W tym roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 4 maja przyznał funkcjonariuszom z województwa wielkopolskiego 110 awansów, w tym 70 wyższych stopni służbowych oficerom Państwowej Straży Pożarnej, 38 pierwszych stopni oficerskich, 2 pierwsze stopnie aspiranckie - informuje bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.
Również z dniem 4 maja 2020 roku Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyznał strażakom z Wielkopolski 81 awansów aspiranckich. Wielkopolski Komendant Wojewódzki nadał wyższy stopień podoficerski 291 strażakom z województwa wielkopolskiego. W tym dniu również wielu funkcjonariuszy z województwa wielkopolskiego otrzymało nagrody - dodaje. Nasze uroczystości odbyły się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro