Reklama
Reklama

Od poniedziałku duże sklepy znów otwarte. Przed wejściem do IKEA ogromna kolejka

fot. Czytelniczka

Co ważne otwarciu wszystkich sklepów również galerii handlowych towarzyszą obostrzenia, które mają się przyczynić do obniżenia liczby zakażeń koronawirusem.

Zgodnie z zapowiedziami rządu po majówce otwarte zostały między innymi hotele i miejsca noclegowe a także centra handlowe oczywiście z ograniczeniami. W galeriach handlowych obowiązuje ścisły reżim sanitarny, na 15 m2 powierzchni sklepowej (z wyłączeniem korytarzy) przypada jedna osoba.
W centrach handlowych nadal zamknięta jest przestrzeń rekreacyjna oraz strefy, w których spożywa się posiłki na miejscu.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nie luzujemy reguł sanitarnych - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił, z domu powinniśmy wychodzić jedynie do pracy, po zakupy oraz w sprawach ważnych dla zdrowia. Proszę o dyscyplinę społeczną. To od niej zależy tempo dalszego uwalniania gospodarki - podkreślił premier.


Jak informuje nasza Czytelniczka ogromna kolejka od samego rana utworzyła się przed sklepem IKEA. Przedstawiciele sklepu przypominają, że wszyscy klienci muszą stosować się do nowych zasad - między innymi zachować bezpieczną odległość - 2m, do sklepu można wejść w rękawiczkach i zakrytymi ustami i nosem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro