Reklama
Reklama

Majówka inna niż zwykle: "poznaniacy kolejny raz egzamin z odpowiedzialności za innych, zdali celująco"

fot. Straż Miejska

To, czy poznaniacy przestrzegają zasad bezpieczeństwa podczas przemieszczania się przez cały weekend majowy sprawdzali strażnicy miejscy.

Patrole straży były obecne w parkach, poznańskich lasach, najczęściej uczęszczanych drogach rowerowych, ale również na leśnych parkingach i oczywiście, w ostatnio najbardziej atrakcyjnym miejscu Poznania - "Ścieżce w koronach drzew Antoninek".

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Chociaż to kapryśna aura spowodowała zdecydowanie mniejsze zainteresowanie rekreacją na świeżym powietrzu, to jednak wszędzie można było spotkać spacerujących. Wszędzie tam, podczas spaceru z dziećmi, na rowerach czy z kijkami, na Starym Rynku, czy w kolejce po żywność przy ul. Dworcowej ("Zupa na Głównym") - ludzie dystansowali się i zakrywali usta i nos - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Tym razem majówka przebiegała bez biesiad nad Wartą, spokojniej w gronie rodzinnym, ale bezpieczniej. Kilka sporadycznych interwencji dotyczyło grupowania się osób, czy korzystania z placu zabaw, ale po wyjaśnieniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wszyscy zastosowali się do poleceń strażników. Można powiedzieć, że poznaniacy kolejny raz "egzamin" z odpowiedzialności za innych, zdali celująco!
- dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro