Reklama
Reklama

Majówka inna niż zwykle: "poznaniacy kolejny raz egzamin z odpowiedzialności za innych, zdali celująco"

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

To, czy poznaniacy przestrzegają zasad bezpieczeństwa podczas przemieszczania się przez cały weekend majowy sprawdzali strażnicy miejscy.

Patrole straży były obecne w parkach, poznańskich lasach, najczęściej uczęszczanych drogach rowerowych, ale również na leśnych parkingach i oczywiście, w ostatnio najbardziej atrakcyjnym miejscu Poznania - "Ścieżce w koronach drzew Antoninek".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Chociaż to kapryśna aura spowodowała zdecydowanie mniejsze zainteresowanie rekreacją na świeżym powietrzu, to jednak wszędzie można było spotkać spacerujących. Wszędzie tam, podczas spaceru z dziećmi, na rowerach czy z kijkami, na Starym Rynku, czy w kolejce po żywność przy ul. Dworcowej ("Zupa na Głównym") - ludzie dystansowali się i zakrywali usta i nos - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Tym razem majówka przebiegała bez biesiad nad Wartą, spokojniej w gronie rodzinnym, ale bezpieczniej. Kilka sporadycznych interwencji dotyczyło grupowania się osób, czy korzystania z placu zabaw, ale po wyjaśnieniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wszyscy zastosowali się do poleceń strażników. Można powiedzieć, że poznaniacy kolejny raz "egzamin" z odpowiedzialności za innych, zdali celująco!
- dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro