Reklama
Reklama

Poznańskie centra handlowe szykują się do ponownego otwarcia

fot. King Cross Marcelin / FB

Otwierają się nie tylko "tradycyjne" galerie, ale też np. IKEA.

Zgodnie z decyzjami rządu, od poniedziałku centra handlowe w Polsce mogą być otwarte, ale z pewnymi ograniczeniami. Do wnętrz obiektów wejdzie ograniczona liczba klientów, którzy muszą mieć zasłonięte usta oraz nos. Klienci muszą zachowywać między sobą co najmniej 2-metrowe odstępy. A to tylko kilka z zasad, które będą od poniedziałku obowiązywać w galeriach handlowych.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Drodzy Klienci, pracujemy pełną parą, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa po ponownym otwarciu całego centrum w dniu 4 maja - informuje na Facebooku King Cross Marcelin i umieszcza zdjęcia z wielkiego sprzątania i dezynfekcji w obiekcie.

Poznań Plaza poradzi sobie z monitorowaniem liczby osób w obiekcie wprowadzając bezkolizyjne wejście i wyjście. - Klienci będą mogli zakupić maseczki na terenie galerii. Informacje dot. lokalizacji miejsc sprzedaży maseczek, jak również informacje o wejściach / wyjściach z galerii zostały rozmieszczone na terenie obiektu w widocznych miejscach. Na parkingu widoczne będą też materiały informujące o konieczności zachowania bezpiecznego dystansu podczas wsiadania i wysiadania z samochodu z prośbą o parkowanie na co drugim miejscu, jeśli jest taka możliwość - informuje centrum handlowe.

Specjalne strefy poruszania się wyznaczy Galeria Malta. - Poziome znaki będą regulować ruch komunikacyjny tak, by między klientami był zachowany wymagany dystans, a mijanie odbywało się bezkolizyjnie. W miarę możliwości ograniczona zostanie także wspólna powierzchnia, której klienci dotykają - otwarte zostaną m.in. ciągi komunikacyjne prowadzące do toalet. Natomiast pozostałe dotykowe elementy będą regularnie dezynfekowane.

W większości centrów handlowych możliwy będzie zakup maseczek w wyznaczonych do tego punktach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro