Reklama
Reklama

Kolejne sieci deklarują, że zlikwidują sklepy w centrach handlowych. W tym ta z centralą w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. cocoparisienne / pixabay.com

Już wcześniej pisaliśmy, że na otwarcie tylko części swoich sklepów w galeriach od 4 maja zdecydowały się Empik oraz LPP.

Do LPP należą marki Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Sieć poinformowała, że odstąpiła od umów najmu na 30% zajmowanej przez siebie powierzchni w centrach handlowych. Empik natomiast zapowiedział, że 40 sklepów sieci pozostanie zamkniętych.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Dziś wiadomo, że takich sklepów będzie więcej. Na odstąpienie od części umów najmu powierzchni w centrach handlowych zdecydowały się m.in. CCC, Martes Sport, Lancerto, Ochnik, restauracje Sphinx, a także sieć z centralą w Poznaniu - Giacomo Conti. Ta ostatnia zdecydowała się na odstąpienie od niemal 1/3 umów najmu.

- Wyjątkowe okoliczności, z którymi mamy teraz do czynienia są bezdyskusyjne i bezprecedensowe. Przewidywana przez nas niska frekwencja w obiektach handlowych, brak imprez masowych, jak śluby, komunie, imprezy rodzinne, które dotychczas były głównym generatorem naszych obrotów, prawdopodobna zmiana zachowań konsumentów, wzrost bezrobocia, a co za tym idzie spadek siły nabywczej Polaków oraz wiele innych negatywnych skutków ograniczenia handlu na gospodarkę nie pozwala nam na kontynuowanie wielu umów najmu po zniesieniu zakazu na warunkach pierwotnie w nich ustalonych. Z tego więc powodu zdecydowaliśmy się odstąpić od 21 umów najmu i nie otwierać tych salonów. Pomimo tych wszystkich trudności w dalszym ciągu będziemy jednak walczyć o utrzymanie większości lokalizacji, miejsc pracy dla naszego, szkolonego przez lata, świetnego personelu i bacznie przyglądać się sytuacji na rynku, który pewnie jeszcze przez kilkanaście miesięcy będzie podnosić się ze "zgliszcz". W tym celu już od ubiegłego tygodnia prowadzimy intensywne renegocjacje warunków we wszystkich umowach najmu - tłumaczy Zbigniew Markowski, jeden z właścicieli Giacomo Conti.

Żadna z firm nie podała, które salony pozostaną zamknięte. Dowiemy się tego w poniedziałek, 4 maja, gdy galerie handlowe zostaną otwarte pierwszy raz od niemal dwóch miesięcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro