Reklama
Reklama

Wypadek w Bolechowie. Kierowca ciężarówki, która wjechała pod szynobus usłyszał zarzuty

fot. OSP Promnice

Do zdarzenia doszło w środę po południu. W Bolechowie pociąg zderzył się z ciężarówką. Rannych zostało kilkanaście osób.

Jak wcześniej informowaliśmy ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo, a kierowca ciężarówki ominął inne samochody i wjechał wprost pod pędzący szynobus. Dokładne okoliczności wyjaśnią jednak śledczy oraz specjalna komisja

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Do sprawy wraca dziś Radio Poznań i informuje, że kierowca ciężarówki usłyszał zarzuty. Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym - mówi w rozmowie z radiem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prokurator Łukasz Wawrzyniak.
Ten pan umyślnie naruszył zasady wjeżdżając ciężarówką na strzeżony przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek i włączonej sygnalizacji. Spowodował tym katastrofę w ruchu lądowym narażającą życie lub zdrowie wielu osób oraz zagrażającą mieniu w wielkich rozmiarach. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju. Zatrzymał podejrzanemu prawo jazdy - dodaje.


Kierowca ciężarówki sam jest ranny. W szpitalu pilnują go policjanci. Musi zapłacić 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro