Reklama
Reklama

Po ugaszeniu pożaru trawy ujawniono pociski artyleryjskie oraz granat przeciwpiechotny

fot. KMP Kalisz

Niebezpieczne przedmioty policjanci przekazali saperom.

Strażacy pracujący przy gaszeniu traw i nieużytków w rejonie Lasu Winiarskiego, ujawnili niewybuchy. O nietypowym znalezisku natychmiast powiadomiono Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.


Na miejsce został skierowany funkcjonariusz przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który ustalił, że niewybuchy, to cztery pociski artyleryjskie oraz jeden granat przeciwpiechotny z okresu II Wojny Światowej. Tego typu materiały są szczególnie niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili może dojść do wybuchu, dlatego tak ważne jest ich usuwanie - relacjonuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.


Do przyjazdu patrolu saperskiego, obszar na którym odnaleziono niebezpieczne przedmioty, został zabezpieczony. Wszystkie wydobyte niewypały zostały przekazane saperom z Inowrocławia. Niewybuchy trafią do neutralizacji, podczas której zostaną zdetonowane.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia niewypałów. Takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Należy też jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów
- dodaje rzeczniczka.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro