Reklama
Reklama

Dziś zakupów nie zrobimy. Jak sklepy będą czynne w kolejnych dniach majowego weekendu?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Daniel

W tym roku majówka przypada w weekend. Zakupy, oczywiście tylko w supermarketach i sklepach spożywczych zrobimy jedynie 2 maja.

Święto Pracy - 1 maja jak i Święto Konstytucji - 3 maja są ustawowo wolne od pracy. Dlatego zarówno piątek 1 maja, jak i w niedzielę 3 maja supermarkety będą zamknięte. Jeśli mimo wszystko w dwa świąteczne dni ktoś chciałby zrobić zakupy - musi się ograniczyć do niewielkich sklepów, które będą czynne w zależności od decyzji właściciela oraz stacji benzynowych, które otwarte są 365 dni w roku.

2 maja większość sklepów będzie czynna - podobnie jak w każdą sobotę. Oczywiście musimy pamiętać, że ze względu na pandemię koronawirusa sklepy w galeriach handlowych (oprócz np. sklepów spożywczych i aptek) cały czas są zamknięte. Ich otwarcie zgodnie z zapowiedziami rządu nastąpi 4 maja. W galeriach handlowych obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny, jedna osoba przypadać będzie na 15m2 powierzchni sklepowej (z wyłączeniem korytarzy).
W centrach handlowych nadal zamknięta będzie przestrzeń rekreacyjna oraz strefy, w których spożywa się posiłki na miejscu. Co ważne markety budowlane również w ten weekend będą zamknięte.


Ze względu na majówkę zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego. Informowaliśmy o tym tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami ekstremalnie niebezpieczny piątek. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
16.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro