Reklama
Reklama

[Nieoficjalne] Poznańskie żłobki i przedszkola przygotowują się do otwarcia 25 maja

UMP
UMP

Choć premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 maja możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli, już wiadomo, że Miasto Poznań nie podejmie decyzji o otwarciu placówek tego dnia. Wedle naszych nieoficjalnych informacji, poznańskie placówki szykują się do otwarcia 25 maja.

Wiemy, że władze miasta chcą otworzyć placówki tak szybko jak to będzie możliwe, ale nie zrobią tego do momentu, w którym będą miały pewność, że są spełnione wszystkie nowe, znacząco podwyższone wymagania sanitarne, a same placówki zaopatrzone w wystarczającą ilość środków ochronnych. Wedle naszych nieoficjalnych informacji, przedszkola i żłobki już pracują nad spełnieniem wymagań do 25 maja, tak aby wówczas można było rozpocząć działalność.

To, że same przygotowania już trwają, wydaje się oczywiste, i świadczy o tym także czwartkowy wpis zastępcy prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Dziękuję Panu Premierowi za 3510 litrów płynu dezynfekującego dla miejskich przedszkoli i żłobków w Poznaniu, które mamy otrzymać w poniedziałek. Wychodzi jakieś 6,5 litra na oddział. Zapewne wystarczy na dzień lub dwa. Miesięcznie będziemy potrzebować około 38 610 litrów - cena za litr na Orlenie - 15 zł, czyli lekką ręką 579 000 zł. O środkach ochrony osobistej nie wspomnę. Nie wiem czy się śmiać czy płakać... - pisze na swoim profilu na portalu społecznościowym zastępca prezydenta Poznania.


Jak zaznaczają miejscy urzędnicy nadal obowiązuje zapis rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach i szkołach do 25 maja 2020 r. - i według naszych nieoficjalnych informacji właśnie tego dnia poznańskie żłobki i przedszkola miałyby wznowić działalność.

Oficjalne data otwarcia placówek w Poznaniu nie została podana - Tak jak do tej pory, będziemy podejmować działania w sposób przemyślany, systemowy i zorganizowany. To, że premier wydał taki komunikat nie oznacza, że z dnia na dzień przywrócimy normalną działalność żłobków i przedszkoli, bo to byłoby w mojej ocenie szaleństwem - mówił w środę Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Zanim je otworzymy, musimy najpierw zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom. Decyzję podejmę, gdy znane będą szczegółowe wytyczne dotyczące utrzymania reżimu sanitarnego w tych placówkach - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro