Reklama
Reklama

Gmina Czerwonak rozdaje... wodę z basenu. Można nią podlać trawnik

fot. Google Street View

Na nietypową akcję zdecydowały się władze gminy Czerwonak.

Na basenie w Koziegłowach zaplanowano przerwę technologiczną, co oznacza m.in. konieczność opróżnienia zbiornika z wody. To nie znaczy, że płyn zostanie zmarnowany.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Postanowiono bowiem... rozdać wodę mieszkańcom. - 600 metrów sześciennych. Tyle wody mieści się w naszych zbiornikach na basenie i tyle musimy wymienić podczas przerwy technologicznej. Wodę basenową, po oczyszczeniu i uzdatnieniu, zdecydowaliśmy udostępnić rolnikom, działkowcom, czy właścicielom ogrodów przydomowych do podlewania łąk i trawników, z nadzieją złagodzenia (choćby chwilowego) skutków długotrwałego braku deszczu. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby 4 maja (poniedziałek) od godziny 9:00 na tyły basenu w Koziegłowach. Akcja potrwa... do ostatniej kropli - informuje gmina Czerwonak.

Każdy chętny musi zaopatrzyć się w swój pojemnik na wodę. Organizatorzy akcji przypominają ponadto o zastosowaniu się do zaleceń sanitarnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro