Reklama

Policjanci rozbili grupę handlującą bronią. Zabezpieczono m.in. karabiny i materiały do konstrukcji ładunków wybuchowych

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji uderzyło w grupę zajmującą się nielegalnym handlem bronią.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przerabianiem i wprowadzaniem do obrotu broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych prowadzą funkcjonariusze z Wydziału we Włocławku Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Grupa zajmowała się nielegalnym przerabianiem i wprowadzaniem do obrotu broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych. Mogła działać od kilku lat, a jak wynika z ustaleń śledczych, jej członkowie z handlu bronią uczynili sobie stałe źródło dochodu.

- Nielegalny proceder przerwali policjanci CBŚP podczas akcji, przeprowadzonej wspólnie z Prokuraturą Okręgową we Włocławku. Wówczas to zatrzymano pięć osób. Czynności zrealizowano na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Uczestniczyli w nich również pirotechnicy CBŚP, policyjni kontrterroryści z CPKP ,,BOA" oraz przewodnik z psem wyspecjalizowanym do poszukiwania materiałów wybuchowych z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - informuje CBŚP.

Podczas akcji zabezpieczono 61 jednostek broni palnej, tj.: 45 sztuk broni długiej, 13 sztuk broni krótkiej i 3 sztuki broni maszynowej, około 7000 sztuk amunicji różnego kalibru do broni bojowej, myśliwskiej i sportowej, kilkadziesiąt elementów broni takich jak: lufy, magazynki, kolby zamki, mechanizmy spustowe, sprężyny i inne. Ujawniono również zapalniki elektryczne oraz proch i inne elementy wystarczające do skonstruowania ładunku wybuchowego.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz nielegalnego handlu bronią palną i amunicją. Sąd Rejonowy we Włocławku zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec wszystkich pięciu podejrzanych. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro