Reklama
Reklama

Zmieniono kierunek poruszania się na ścieżce w koronach drzew. Cieszy się niesłabnącą popularnością

fot. Straż miejska

Ze względu na gigantyczne zainteresowanie nową ścieżką, zdecydowano się na zmianę kierunku poruszania się po konstrukcji.

Poznaniacy tłumnie odwiedzają ścieżkę położoną w dolinie Szklarki, w pobliżu poznańskiego Nowego ZOO. Otwarto ją mimo pandemii koronawirusa, ale z pewnymi ograniczeniami. Nie można korzystać z miejsc do odpoczynku na trasie, a także trzeba się poruszać w jednym kierunku. Do tej pory na ścieżkę można było wejść od strony ulicy Czekalskie. Teraz sytuacja się zmieniła.

- Liczba osób zwiedzających jest tak duża, że zarządca obiektu musiał zmienić kierunek przemieszczania się - obecnie wejście jest od ul. Krańcowej, a wyjście przy ul. Czekalskie - informuje straż miejska. Dziś sami byliśmy w tym miejscu i niestety od strony ulicy Czekalskie nie było informacji, że wejście na kładkę jest możliwe wyłącznie od strony ulicy Krańcowej. Mieszkańcy chodzili więc po ścieżce... w dwóch kierunkach.

- Apelujemy o dystansowanie się i pomimo, że obiekt znajduje się w lesie, sugerujemy stosowanie maseczek zasłaniających usta i nos. Bardzo ważnym elementem jest też dbałość o czystość środowiska naturalnego i porządek w ruchu drogowym. Prosimy o korzystanie z pojemników na odpady komunalne, a samochody parkować na parkingach lub w innych miejscach do tego przeznaczonych - apelują strażnicy.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro