Reklama
Reklama

Pracownicy MPK zarabiają mniej przez koronawirusa. W innych miejskich spółkach też będą obniżki wynagrodzenia?

fot. MPK Poznań

Mniej pieniędzy trafia m.in. do motorniczych.

Jak opisuje Gazeta Wyborcza, od kwietnia zmieniły się zarobki części pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Pracownicy administracyjno-techniczni dostają o 20% niższe wynagrodzenie, bo pracują krócej. Motorniczy natomiast nie dostaną pieniędzy za nadgodziny. W zamian będą mogli dostać np. dzień wolny.

Czy cięcia czekają też pracowników innych miejskich spółek? Takie pytanie zadano w środę na konferencji Jackowi Jaśkowiakowi. - Jeśli chodzi o miejskie spółki to podejdziemy do tego systemowo. Rozmawiałem z zarządami wielu miejskich spółek i w tym zakresie jest pełne zrozumienie. Nie we wszystkich spółkach jest tak, że jest teraz mniej pracy - wyjaśniał Jacek Jaśkowiak. - Są sytuacje, w których koronawirus, to wielkie wyzwanie i praca zdalna oznaczają więcej pracy - dodał.

- Nie chciałbym podejmować działań pod publikę, w stylu premiera Morawieckiego i napisać o tym na Facebooku, to będą systemowe działania, racjonalna gospodarka, ale też docenienie tych osób, które w obecnych warunkach podejmują odpowiedzialne decyzje i bardzo dużo pracują - zaznaczał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro