Reklama
Reklama

Będą duże zmiany w kursowaniu autobusów na Winogradach i Naramowicach. Wrócą też tramwaje linii nr 3 i 4

PIM

Choć termin wprowadzenia zmian nie jest jeszcze znany, wiadomo, jakie plany ma miasto.

W związku z budową trasy tramwajowej na Naramowice zmieni się organizacja ruchu w rejonie robót. To wymusza natomiast wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Miasto zdecydowało się na wyznaczenie buspasów, które mają usprawnić transport publiczny. Piszemy o tym TUTAJ.

Jak zmieni się układ linii autobusowych, gdy rozpoczną się prace przy nowej trasie tramwajowej? - Autobusy linii nr 151, 167 i 911 na odcinku od Wilczaka do Naramowic kursować będą przez ulice Słowiańską i Murawa. Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki "Naramowicka", "Włodarska" i "Naramowicka/Serbska" na ulicy Naramowickiej - podają urzędnicy. - Zawieszona zostanie linia nr 147, natomiast linia nr 144 zostanie wzmocniona i zsynchronizowana z linią nr 146, która zostanie skierowana przez Kurpińskiego - łącznie autobusy będą kursować co 10 minut, tak żeby umożliwić dogodniejszy dojazd do trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju - dodają.

Linia nr 144 (uzupełni linię nr 146, częstotliwość co 10 min. w dni robocze, co 15 min. w soboty i co 30 min. w niedziele i święta)

BORANTA - Naramowicka - Łużycka - Stoińskiego - Wiechowicza - KURPIŃSKIEGO

Linia nr 146

BORANTA -... - Stoińskiego - Wiechowicza - Mieszka I (wjazd na pętlę Kurpińskiego dla linii nr 144, tylko w kierunku Strzeszyna) - Szeligowskiego - Szymanowskiego -... - STRZESZYN

Autobusy zatrzymywać się będą w obu kierunkach na przystankach Szeligowskiego I n/ż

Linia nr 147 - zawieszona

Linia nr 151

OS. SOBIESKIEGO -... - Naramowicka - Lechicka - Murawa - Słowiańska - Szelągowska -... - POZNAŃ GŁÓWNY

Linie nr 167 i 911

RADOJEWO/BIEDRUSKO -... - Naramowicka - Lechicka - Murawa - Słowiańska - Szelągowska -... - RONDO ŚRÓDKA

Linia nr 234

OS BATOREGO II -... - Lechicka - Murawa - Słowiańska -... - RONDO KAPONIERA

Przejazd łącznicą pomiędzy ul. Lechicką a Naramowicką

Linia nr 248

Przejazd łącznicą pomiędzy ul. Lechicką a Naramowicką

- Autobusy pozostałych linii w okolicy Winograd i Naramowic: 169, 170, 171, 182, 183, 185, 190 i 322 - kursować będą po swoich stałych trasach, a część z nich korzystać będzie z planowanych buspasów.

Dobrą informacją dla mieszkańców jest to, że miasto planuje przywrócenie linii tramwajowych nr 3 i 4. - W celu ułatwienia dojazdu mieszkańcom Winograd czy Wilczaka, ale mając także na uwadze ograniczenia w poruszaniu się związane z epidemią koronawirusa, planujemy także przywrócić kursowanie linii nr 3 i 4. Tramwaje te będą kursować w godzinach szczytu co 24 minuty każda - mówi Jan Gosiewski, dyrektor ZTM.

Termin wprowadzenia zmian nie jest jeszcze znany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro