Reklama
Reklama

Pociski odłamkowe w lesie miejskim i na prywatnej posesji. Niewybuchy zneutralizowali saperzy

fot. Policja

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego znaleziono dwa niewybuchy.

O istnieniu pierwszego z nich poinformował mężczyzna, który w niedzielę wybrał się na spacer do gnieźnieńskiego lasu miejskiego przy ul. Wrzesińskiej. Na miejsce wezwano saperów, którzy zabezpieczyli pocisk odłamkowy kalibru 75 milimetrów, przewieźli na poligon i tam zneutralizowali.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Z kolei we wtorek na niewybuch na własnej posesji natknął się mieszkaniec Niechanowa, prowadzący prace budowlane. Również ten pocisk, tym razem kalibru 76 mm, został wywieziony na poligon.

Oba przedmioty pochodziły z czasów II Wojny Światowej.

Policjanci przypominają, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro