Reklama
Reklama

Z kwarantanny za kratki: poszukiwany był zaskoczony zatrzymaniem

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z powiatu wolsztyńskiego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez sąd.

W piątek funkcjonariusze przeprowadzali kontrole osób, które zobowiązano do odbycia kwarantanny. W tym celu udali się m.in. do jednej z miejscowości na terenie gminy Wolsztyn.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Znajdując się na miejscu skontaktowali się telefonicznie z domownikami i poprosili o podejście do okna. Spośród trzech osób poddanych kontroli, policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który zgodnie z ich wiedzą był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie. Mundurowi sprawdzili dossier 47-letni mężczyzny, dzięki czemu potwierdzili swe przypuszczenia. Jak się okazało poszukiwany niespełna 12 godzin wcześniej wrócił do Polski z zagranicy - przekazał asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Mężczyzna zdawał sobie sprawę z faktu bycia poszukiwanym, mimo to zatrzymanie go zaskoczyło. Nie stawiał jednak oporu.

- Policjanci zabezpieczeni w środki ochrony osobistej doprowadzili go do KPP w Wolsztynie. Stąd trafił do miejsca, w którym odbędzie karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo - wyjaśnił asp. sztab. Adamczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro