Reklama
Reklama

Przygotowali szyny do kradzieży, nie zdołali ich zabrać. Trzech mężczyzn w rękach policji

fot. Arek

Policjanci z powiatu szamotulskiego zatrzymali trzech mężczyzn.

Funkcjonariusze z komisariatu w Pniewach otrzymali zawiadomienie dotyczące usiłowania kradzieży. Z ustaleń wynikało, iż nieznani sprawcy przygotowali do kradzieży szyny z nieczynnego torowiska w okolicy miejscowości Chełmno oraz Jakubowo.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Sprawcy poprzecinali już tory, jednak nie zabrali ich od razu ze sobą. Najwyraźniej czekali na dogodny moment. Przygotowane do kradzieży szyny warte były ponad 10 tysięcy złotych - relacjonował mł. asp. Sandra Chuda.

Policjanci obserwowali wskazane miejsce, a 21 kwietnia zauważyli zaparkowanego w okolicy busa, a następnie trzech mężczyzn - jeden stał na "czatach", pozostali szli w kierunku torów. W pewnym momencie zauważyli jednak policjantów, więc rozdzielili się i do kradzieży nie doszło. Dwóch próbowało odjechać z miejsca samochodem, natomiast jeden wyruszył w drogę pieszo.

- To, że dzięki pracy policjantów do kradzieży nie doszło, nie oznacza, że mężczyźni tak po prostu mogli odejść lub odjechać z miejsca. Usiłowanie kradzieży również jest karalne. Cała trójka została więc zatrzymana. Okazało się, iż byli to mężczyźni w wieku 34, 30 oraz 35 lat. Mężczyźni byli mieszkańcami województwa lubuskiego, województwa zachodnio-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Jeden z mężczyzn był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Policjanci znaleźli przy nich i zabezpieczyli przyrządy służące do odkręcania torów - wyjaśniła mł. asp. Chuda.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, następnie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro