Reklama
Reklama

Kolejna ulica na Starołęce zyska jezdnię i chodnik z prawdziwego zdarzenia!

fot. PIM
fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę budowy ul. Tarnobrzeskiej.

Obecnie ulica ta ma tylko w części nawierzchnię bitumiczną, będącą w bardzo złym stanie. Na pozostałym odcinku jest drogą gruntową. Położony po jej północnej stronie chodnik z płyt betonowych jest spękany i pokruszony. Brakuje odwodnienia pasa drogowego. Inwestycja, którą chcemy przeprowadzić, ma tę sytuację zmienić i poprawić komfort oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.


Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na odcinku od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej wybuduje drogę o nawierzchni bitumicznej, o szerokości 5,5 metra, szeroki chodnik po obu stronach jezdni, krawężniki oraz brukowane zjazdy do posesji. Ulica będzie miała odwodnienie i będzie oświetlona. Dla bezpieczeństwa uczestników ruchu na budowanym odcinku powstaną dwa progi zwalniające. Nowy układ komunikacyjny w tym rejonie będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.


Na realizację całości inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie wybrany podmiot będzie miał maksymalnie 170 dni od podpisania umowy -
dodają. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 13 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro