Reklama
Reklama

Hotel Blow Up Hall w Starym Browarze zostanie zlikwidowany

fot. Blow Up Hall 5050 / FB
fot. Blow Up Hall 5050 / FB

5-gwiazdkowy hotel, który znajduje się na terenie poznańskiego Starego Browaru, kończy działalność.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - 21 kwietnia wszyscy pracownicy spółki do której należał Blow Up Hall otrzymali pisma o likwidacji hotelu oraz spółki. Jest to wiadomość szokująca ze względu na renomę miasta Poznań oraz fakt, że właścicielem była pani Kulczyk - napisał.

Sprawdziliśmy. Hotel potwierdza, że znajduje się w stanie likwidacji i nie wznowi już działalności. Obecnie nie wiadomo, co znajdzie się w miejscu, w którym obecnie funkcjonuje. Z danych umieszczonych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że spółka zarządzająca hotelem i restauracją generowała straty. W 2018 roku spółka wygenerowała prawie 1,85 mln złotych netto straty. Sam hotel, restauracja i bar wygenerowały natomiast stratę na poziomie 1,6 mln złotych.

Z danych KRS wynika, że najgorsze wyniki notowała restauracja - to ona przyniosła najwięcej strat, bo aż 920 tysięcy złotych w 2018 roku. Prawie 580 tysięcy złotych straty wygenerował sam hotel, a nieco ponad 100 tysięcy - bar.

Hotel Blow Up Hall miał pięć gwiazdek. Był hotelem luksusowym, butikowym, nazywanym też eksperymentalnym. Powstał z inicjatywy Grażyny Kulczyk i określony został "dziełem sztuki". Znajdowały się tutaj jedynie 22 pokoje bez numeracji i tradycyjnej recepcji. Goście, zamiast klucza czy karty, otrzymywali iPhony z dostępem do wybranego pokoju. Na terenie hotelu można było zobaczyć wiele dzieł sztuki - fotografii, rzeźb czy instalacji, w tym niezwykłą instalację meksykańsko-kanadyjskiego artysty Rafaela Lozano-Hemmera. Umieszczono ją w lobby hotelu. Składa się z 2400 małych obrazów z kamer zamieszczonych na terenie obiektu - każdy gość odwiedzający obiekt staje się więc częścią tej instalacji.

Hotel w trakcie swojej działalności był nagradzany w prestiżowych konkursach czy rankingach. Uznano go m.in. za jeden z najlepszych hoteli high-tech na świecie w zestawieniu przygotowanym przez CNN. Nagradzano go także mianem najlepszego hotelu butikowego w Polsce oraz najlepszego suite hotelu w Europie. Nocowało tu wiele gwiazd - m.in. Sting czy Jan A.P. Kaczmarek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro