Reklama
Reklama

Primark otworzy się w Poznaniu z opóźnieniem?

fot. materiały prasowe

O planowanym otwarciu pierwszego w Poznaniu, i drugiego w Polsce, sklepu sieci Primark głośno było na początku roku.

W 2020 roku irlandzka sieć ma otworzyć pierwszy sklep w Polsce - w warszawskiej Galerii Młociny. Jako drugi sklep otwarty ma zostać ten w poznańskim centrum handlowym Posnania. Otwarcie jeszcze kilka miesięcy temu planowano na 2021 rok.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, choć sieć wciąż utrzymuje, że wejdzie do Polski zgodnie z planem, nie wiadomo czy rzeczywiście tak się stanie. Ze względu na zamknięcie stacjonarnych sklepów sieci m.in. w Wielkiej Brytanii, jej obroty w ciągu miesiąca spadły z 650 mln funtów do zera. Sieć nie prowadzi bowiem sprzedaży przez internet, a przez to obecnie w ogóle nie prowadzi działalności handlowej.

Nowy sklep Primark w CH Posnania ma zająć 3 500 mkw. powierzchni na dwóch piętrach i ma oferować kolekcje w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę oraz wyposażenie domu. Sklep zajmie miejsce po m.in. sklepie odzieżowym Forever 21. Amerykańska sieć Forever 21 ogłosiła upadłość i wycofała się z polskiego rynku jesienią ubiegłego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro